Hızlı Erişim
SEMPOZYUM HAKKINDA GENEL BİLGİ

Değerli Meslektaşlarım

Türkiye ‘II. ULUSAL YUMUŞAK ÇEKİRDEKLİ MEYVE TÜRLERİ SEMPOZYUMU’; Dünya ve ülke tarımında en çok üretilen ve ekonomiye ciddi katkıları olan bu meyve türlerinin yanı sıra, tarıma yeni katılan ve ürün çeşitliliğini artıran yeni meyve türlerinin, konu uzmanlarınca tartışılacağı bir sempozyum olacaktır.

Birincisinin yapılmasından sonra çok uzun süre geçmesine rağmen, ikincisi için çok talep olması bu sempozyumun yapılmasının diğer önemli bir nedenidir. Bu gerekçelerden cesaret alarak 2017 yılında yapılacak olan bu sempozyumda ana teması; uzman araştırıcı, akademisyenler ve konunun üretimden-tüketime kadar geçen zincir halkasının tüm paydaşlarının yer almasını arzu ettiğimiz, ‘teori ve pratiği birlikte düşünerek, çevreyi koruma ve yaşam kalitemizi artırmak olacaktır.

Tarımsal veya diğer uygulamalarla harcadığımız geleceğimizi yeniden yaşanabilir bir hale getirmek, yine öncelikle tarımın paydaşlarının sorumluluğundadır. Ekolojinin tahribiyle değişen bitkisel ürün deseni, genetik kaynakların korunması, geleceğin ürün politikalarının ve çözümlerinin tartışılacağı bu sempozyuma sizleri davet etmekten onur duyarım.

26-28 EKİM 2017/TOKAT’ta ‘II. ULUSAL YUMUŞAK ÇEKİRDEKLİ MEYVE TÜRLERİ SEMPOZYUMU’ nda buluşmak dileğiyle, en kalbi sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Prof. Dr. Resul GERÇEKCİOĞLU
Sempozyum Başkanı

Gaziosmanpaşa Üniversitesi

60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2012© Tüm Hakları Saklıdır.